Tayyip Erdoğan Mülkiyet Hakkı İhallerini Savundu

Türkiyedeki mülkiyet hakkı ihlalleri bizzat cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından savunuldu. Erdoğan, Gülen hareketi mensuplarını kastederek bunların mülkiyet hakkı yok dedi.

Bir gazetecinin Gülen hareketi mensuplarının mülkiyet haklarına ilişkin sorusunu cevaplayan Erdoğan; ‘’mülkiyet hakları noktasında da durum aynı, bunların mülkiyet hakkı diye bir şey yok ki, bir defa bunların bu millete, bu fakir fukaraya, bu garip gurebaya ödemesi gerekn çok hesapları var. Şu anda İngiltere’ye kaçmış olan zat (İş adamı Akın İpek’i kastederek) acaba bunun bedelini nasıl ödeyecek? Niye kaçak? Gel o zaman ülkende dur, biz bunun mücadelesini veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı. 

Mülkiyet hakkı ihlalleri konusunda hızlı bir yükseliş olan Türkiye’de bu durum bizzat Cumhurbaşkanı tarafından itiraf edildi ve savunuldu. Hukuk devleti ve demokratik ilkelerle bağdaşması mümkün olmayan bu tutum bir çok uluslararası kurum tarafından da kayıt altına alınacaktır. Ayrıca bu konuşma mülkiyet hakkı ile ilgili uluslararası davalarda da delil olarak kullanılabilecektir.